ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Povodeň opět poničila sportoviště v pražské Stromovce

Velikost textu:

Praha - Týden po kulminaci Vltavy při povodních v Praze začaly naplno odklízecí práce ve sportovních areálech ve Stromovce. Na Olympu a na tenisových kurtech pražské Sparty přesahuje hrubý odhad škod dohromady 120 milionů korun.

přehrát video
Povodeň zasáhla i sportoviště v pražské Stromovce

"Zatím jen strašně hrubý odhad je 90 milionů korun," řekl šéf sportovního resortu ministerstva vnitra Josef Nechutný. "Hodně hrubý odhad je 35 milionů, ale to je od boku, protože až dnes nás sem oficiálně pustili a začínáme uklízet. Uvidíme, kam se to vyškrábe," uvedla Michaela Peterová, ředitelka tenisového areálu Sparty, kde se v květnu hrál turnaj žen ITF.

Částí areálů se prohnal silný proud vzedmuté Vltavy, který nadělal nejvíce škod. Trhal nalepené povrchy v halách, nanášel bahno, které zaneslo vybavení, jako třeba těžké posilovací stroje na Olympu, jež nešly odnést. "Proud dokonce postavil na bok podium vzpěračů, a že není úplně lehké," popsal Nechutný. Na Olympu stále čerpají vodu ze sklepů, na obou stranách je zničené regenerační centrum, posilovna, šatny a tenisové kurty.

"Na některých jsou metrové krátery do hloubky, což je úplně neuvěřitelné. Bolí z toho oči," řekla Peterová. Ve srovnání s rokem 2002 nedosáhla voda takové výše a také škody jsou menší. "Asi poloviční," odhadl Nechutný. "Tenkrát se voda vyšplhala do půlky druhého patra, teď se zastavila metr a půl ve spodním, ale je to pořád hrůza," řekla Peterová.

Odklízet se začalo oficiálně až v úterý. Třeba na vrhačské louce Olympu byla ještě v pondělí voda. Na Spartě už byl předtím statik a jeho verdikt, že budova není poškozená, přinesl všem velkou úlevu. "To byla pozitivní zpráva, ale kurty mají zdemolované povrchy uvnitř i v halách, a to i ty srolované na zimu," uvedla Peterová. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.