ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sotva se mistr Evropy Prskavec vrátil, hned pomáhal v Troji

Velikost textu:
aktualizováno 9. 6. 2013 23:55

Praha - Sotva se dvacetiletý Jiří Prskavec vrátil z Krakova, kde se v sobotu stal historicky prvním českým kajakářským mistrem Evropy, hned pomáhal svým kamarádům při úklidu loděnice a okolí v Praze-Troji. Tam by se mělo v září konat mistrovství světa ve vodním slalomu.

Vodní slalomáři se nevzdávají a budou chtít uspořádat v září v Praze MS i přes zničující povodně
Vodní slalomáři se nevzdávají a budou chtít uspořádat v září v Praze MS i přes zničující povodně

Prskavec chtěl dnes alespoň trochu přiložit ruku k dílu, neboť hned v pondělí odjíždí trénovat do Liptovského Mikuláše. "Hned po vyhlášení jsme jeli do Prahy," uvedl. Slavili prý v autě. "Domů jsme dorazili kolem třetí hodiny ráno a byli jsme nesmírně unavení. Musela si mě vyzvednout mamka," prozradil kajakář.

Vstával ale brzy. "Jeli jsme na kole do loděnice pomoci po záplavách. Ty jsem zažil na cestách a sledoval po internetu, tak jsem chtěl proto v loděnici pomoct, pokud můžu," podotkl závodník USK Praha.

Situace v trojské loděnici 3. června
Situace v trojské loděnici 3. června

Dočkal se i gratulací. "Přivítání bylo perfektní. Je vidět, že všichni po záplavách spojili síly a pomáhají si vzájemně. Je vidět, že všichni chtějí, aby tam to mistrovství světa bylo," uvedl.

Prskavec vybojoval vedle individuálního titulu také vítězství v kategorii hlídek společně s Vavřincem Hradilkem a Vítem Přindišem. Díky úspěchu v Krakově má jistou účast nejen na MS, ale také v reprezentačním týmu i pro příští rok.

přehrát video
Úklid v Troji před zářijovým MS
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.