ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Kolem Švýcarska

Ve větrné časovce zvítězil Meyer, Kreuziger ztratil 44 sekund

Velikost textu:

Quinto (Švýcarsko) - Silný proměnlivý vítr ovlivnil úvodní časovku v závodu Kolem Švýcarska, kterou vyhrál australský cyklista Cameron Meyer. Šestinásobný mistr světa v dráhových disciplínách zvítězil o deset sekund před Nizozemcem Nikim Terpstrou. Český jezdec Roman Kreuziger obsadil 70. místo se ztrátou 44 sekund.

Australský cyklista Cameron Meyer
Australský cyklista Cameron Meyer

Kreuziger, který je lídrem svého týmu Saxo-Tinkoff, zaostal jen o čtyři sekundy za obhájcem prvenství Portugalcem Ruiem Costou (53.). Český cyklista by po měsíční závodní pauze rád navázal na úspěch z roku 2008, kdy Kolem Švýcarska vyhrál. "Roman se cítí dobře a naším cílem je špičkový výsledek v celkovém pořadí," řekl sportovní ředitel dánské stáje Fabrizio Guidi.

Meyer využil toho, že absolvoval osmikilometrový úsek v Quintu mezi prvními za příznivých podmínek. "Počasí mi samozřejmě pomohlo. Získal jsem žlutý trikot v závodu ProTour, tomu ani nemohu uvěřit," radoval se pětadvacetiletý cyklista stáje Orica-GreenEdge.

S protivětrem se potýkala řada favoritů včetně domácího Fabiana Cancellary. Olympijský vítěz z Pekingu a čtyřnásobný mistr světa v časovce zajel až šestnáctý čas, na Meyera ztratil 22 sekund.

Nejlépe si z Kreuzigrova týmu vedl Ital Matteo Tosatto, který skončil desátý. I on doplatil na vítr, na prvním mezičase zajel absolutně nejrychlejší čas. "Byl to zvláštní den a atypická etapa, najednou se uprostřed časovky změnil vítr. Ale jsme spokojeni, máme jezdce v desítce," uvedl Guidi.

přehrát video
Sestřih úvodní časovky závodu Kolem Švýcarska
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.