ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

ME vodních slalomářů v Krakově začne kvůli povodni o den později

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2013 19:00

Praha - Kvůli zatopenému kanálu byl minimálně o den odložen start mistrovství Evropy ve vodním slalomu v polském Krakově. Organizátoři rozhodli, že šampionát začne místo v pátek až v sobotu, dokonce existuje varianta, že by se jelo ve zhuštěném programu pouze v neděli.  "Umět jezdit na divoké vodě začíná být vzhledem ke stále se opakujícím masivním povodním evoluční výhoda pro zachování přežití rodu," zní z řad vodáků, kteří zůstávají optimisty a napjatou situaci se snaží zlehčovat.

Situace v trojské loděnici 3. června
Situace v trojské loděnici 3. června

Vinou záplav, které postihly nejen Českou republiku, ale celou střední Evropu, se voda v Krakově v kanálu zvedla už v úterý a nyní je zcela zatopena jedna třetina trati. Předpověď počasí není příznivá, hladina řeky Visly má ve čtvrtek stoupnout ještě o metr.

I přesto se organizátoři budou do poslední chvíle snažit, aby se šampionát konal, alespoň ve zkrácené podobě. Zatím doufají, že se podaří odjet tréninkové jízdy v pátek, kdy byla původně na programu kvalifikace. O medaile by se tak bojovalo v sobotu a v neděli.

Vodní slalomáři se nevzdávají a budou chtít uspořádat v září v Praze MS i přes zničující povodně
Vodní slalomáři se nevzdávají a budou chtít uspořádat v září v Praze MS i přes zničující povodně

Situace je podobná roku 2010, kdy ničivé záplavy postihly Slovensko a organizátoři museli kvůli velké vodě mistrovství Evropy na kanálu v Čunovu u Bratislavy zrušit a později přeložit na srpnový termín.

Vodní slalomáři řeší také problém s vodou v Praze v Troji, kde by se mělo v září konat mistrovství světa. Tamní kanál je celý pod vodou a živel vtrhnul i do zázemí v přilehlé loděnici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.