ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
PGA Tour

Woods na turnaji Memorial vyrovnal druhý nejhorší výkon kariéry

Velikost textu:
aktualizováno 2. 6. 2013 10:37

Dublin (USA) - Druhý nejhorší výkon kariéry vyrovnal ve třetím kole turnaje Memorial americký golfista Tiger Woods. Na oblíbeném hřišti v Ohiu, kde už pětkrát triumfoval a letos obhajoval titul, zahrál 79 ran, sedm nad par. Před finálovým kolem je v čele turnaje Američan Matt Kuchar, který se celkově dostal na skóre -8. Vede o dvě rány před krajany Kevinem Chappellem a Kylem Stanleym.

Zklamaný Tiger Woods
Zklamaný Tiger Woods

Woods se ve větrném počasí trápil především při patování na rychlých greenech. Na úvodních devíti jamkách zahrál jednou bogey, dvakrát double bogey a jednou dokonce o tři rány nad par jamky. Ve druhé polovině kola sice přidal tři birdie, ale také další dvě bogey. V součtu s předchozími dvěma koly nasbíral 224 ran, osm nad par. V pořadí hráčů, kteří prošli cutem, je pátý od konce.

Woods napodobil tragický výsledek ze druhého kola turnaje Quail Hollow Championship v roce 2010. Horší byl jen před jedenácti lety na British Open, kde za extrémního počasí potřeboval k absolvování třetího kola 81 ran. Při odchodu ze hřiště odmítl Woods svůj výkon komentovat. Až o něco později vzkázal prostřednictvím funkcionáře PGA: "Byl to drsný den. Bylo to těžké od začátku až do konce. Snažil jsem se na druhé devítce zabojovat, ale úplně to nevyšlo."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.