ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Svoboda po sázce s Knapkovou vrávoral na skifu, ale nevykoupal se

Velikost textu:
aktualizováno 22. 5. 2013 17:28

Praha - Olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda si na Vltavě vyzkoušel nezvyklou roli. Usedl do skifu, sice "dětského", ale splnil tak prohranou sázku s veslařkou Mirkou Knapkovou.

Pětibojař David Svoboda (vpravo) prohrál sázku a musel do skifu
Pětibojař David Svoboda (vpravo) prohrál sázku a musel do skifu

"Je to hodně těžký, je to o rovnováze a já mám problémy, protože že se mi plete levá a pravá ruka," řekl Svoboda po vrávoravé jízdě. Úspěchem pro něj bylo, že se nevyklopil a mokrý byl jenom kvůli dešti.

Svoboda musel do skifu, protože s olympijskou vítězkou Knapkovou prohrál běžeckou sázku. S veslařkou se měl poměřit na pětikilometrové trati, ale kvůli nemoci na závod RunTour do Plzně nedorazil. "Takže jsem prohrál kontumačně. Jdu do toho a uvidíme, jak to dopadne," řekl odhodlaně.

přehrát video
Svoboda s Knapkovou na skifu

Trénink a potom show

Knapková nejdříve Svobodu uklidnila slovy, že i ona se při první jízdě na skifu vykoupala. "Slyšela jsem, že jsi dobrý plavec a trenér bude na člunu, tak tě případně vytáhne," popichovala Knapková moderního pětibojaře na břehu. "Počítám s tím, mám s sebou ručník i suché věci na převlečení," usmíval se Svoboda.

První lekci dostal na dvojskifu, na kterém se učil základům. "Chvilku jsem se bála, že skončíme ve vodě oba, ale zvládl to na výbornou," chválila ho Knapková. "Mirka se o všechno postarala," řekl Svoboda.

Miroslava Knapková a David Svoboda
Miroslava Knapková a David Svoboda
Více fotek
 • Miroslava Knapková a David Svoboda autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/47/4698/469743.jpg
 • David Svoboda a Miroslava Knapková autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/47/4698/469735.jpg
 • David Svoboda usedl do skifu po prohrané sázce autor: Michal Kamryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/47/4698/469734.jpg
 • Pětibojař David Svoboda na skifu autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/47/4698/469742.jpg

Pak už došlo na skif. Svoboda měl štěstí, protože nedostal závodní loď, ale dětskou. "Pište zkušební," chytil se komentáře veslařů na molu. Při usedání do lodi ve žlutém dresu pražské Dukly se svým jménem a jedničkou na zádech se pekelně soustředil a byl trochu bledý. Na vodě se kymácel, zdálo se, že se překlopí, ale bojoval. "Na závodním skifu už by se koupal," zaznělo na břehu.

Dokázal jet, i když veslovat rovnoměrně se mu nedařilo. "Pořád jsem musel vyvažovat, každý druhý záběr jsem chytil kraba, tak jsem se bál, abych se necvaknul. Dát tři čtyři záběry za sebou byl pro mě úspěch," řekl Svoboda. "Všichni říkali, že to je těžký a jsem rád, že jsem se o tom přesvědčil," doplnil pětibojař.

Ještě v lodi doufal, že naláká Knapkovou na pětiboj, aby si vyzkoušela šerm nebo jízdu na koni. "Moc rád jí to umožním," řekl Svoboda. "Ráda bych to zkusila," slíbila veslařka, kterou za čtrnáct dnů čeká mistrovství Evropy a o týden později se představí i českým fanouškům na Primátorkách.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.