ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Etapu Gira po volném dnu vyhrál španělský cyklista Intxausti

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2013 20:52

Ivrea - Šestnáctou etapu Gira d'Italia vyhrál po volném dnu a návratu do Itálie z francouzských hor španělský cyklista Beňat Intxausti. Člen týmu Movistar zvítězil ve spurtu tříčlenné skupiny uprchlíků. Průběžné vedení udržel Ital Vincenzo Nibali.

Giro d'Italia
Giro d'Italia

Sedmadvacetiletý Bask Intxausti už na letošním Giru absolvoval jednu etapu v růžovém trikotu lídra a dnes se dočkal premiérového vítězství. Ve finiši měl více sil než Estonec Tanel Kangert a Polák Przemyslaw Niemiec, s nimiž po 238 km spurtoval ve městě Ivrea.

Intxausti věnoval své první vítězství na Grand Tour bývalému týmovému kolegovi Xavieru Tondovi, jenž tragicky zahynul v roce 2011. "Za dva dny bude druhé výročí jeho smrti. Určitě by teď slavil, pokud by byl stále mezi námi," řekl desátý muž loňské Vuelty. Skupina hlavních favoritů dorazila 14 sekund za triem uprchlíků a Nibali si z dvanáctého místa hlídal průběžné vedení. Před Australanem Cadelem Evansem vede stále o 1:26 minuty.

V závěrečných kilometrech se pokoušeli Nibalimu několikrát nastoupit jeho rivalové Michele Scarponi, Rigoberto Urán a Carlos Alberto Betancur, ale osmadvacetiletý Sicilan za pomoci kolegů z týmu Astana atakům odolal. "Neměla to být náročná etapa, ale nakonec byla hodně těžká. Zvlášť ve sjezdu to bylo nebezpečné. Já hodlal být vepředu tak jako tak, ale nebylo to jednoduché," řekl Nibali. Poraženým dne byl dosud čtvrtý Mauro Santambrogio, jenž se neudržel pelotonu, nabral ztrátu a klesl na šestou pozici. Intxausti se posunul z desáté pozice na devátou.

Ve středu je na programu rovinatá etapa, po níž jsou na programu tři horské etapy, které rozhodnou o celkovém vítězi. "Budu chtít vyhrát všechny tři, ale i za jednu budu šťastný. Astana ještě nemá etapové vítězství, takže to bude náš další cíl," uvedl Nibali, jenž by rád dovezl růžový trikot až do nedělního finále v Brescii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.