ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

König si v Kalifornii vyjel životní úspěch, vyhrál královskou etapu

Velikost textu:

Mt. Diablo (USA) – Největšího úspěchu na závodě Kolem Kalifornie dosáhl český cyklista Leopold König. Pětadvacetiletý jezdec triumfoval v královské etapě, když měl v závěrečném stoupání na horu Mt. Diablo nejvíce sil a zvítězil o sedm sekund před Kolumbijcem Janierem Acevedem.

Slavící Leopold König
Slavící Leopold König

Třetí dojel po 147 kilometrech do cíle se ztrátou 12 sekund Američan Tejay Van Garderen, který má před závěrečnou osmou etapou v čele bezpečný náskok minutu a 47 sekund před Australanem Michaelem Rogersem. König, jenž na sebe upozornil už osmým místem v páteční časovce, se posunul o jednu příčku na jedenáctou pozici.

König se dva kilometry před cílem odpoutal ze skupiny, která pronásledovala Aceveda. Zhruba půl kilometru před cílovou metou nastoupil i Kolumbijci a dojel si pro první vítězství v sezoně. "Abych řekl pravdu, přál jsem si, aby to stoupání bylo ještě o něco delší. Cítil jsem se dnes výborně. Věděl jsem, že jsem na tom dobře. Zatím jsem nic velkého nevyhrál, tohle je paráda," uvedl König, jenž loni vyhrál etapu na závodu Kolem Británie.

Před rokem se jezdec německé kontinentální stáje NetApp-Endura těšil na Giro d'Italia, kde ale nakonec kvůli potížím se zády chyběl. Letos dostal jeho tým pozvánku na španělskou Vueltu.

Závod dnes zakončila 130 km dlouhá etapa ze San Franciska do Santa Rosa, při které peloton jel i přes slavný most Golden Gate. Ve spurtu triumfoval Slovák Peter Sagan, na celkovém pořadí se již nic nezměnilo.

Cyklistický závod Kolem Kalifornie:

7.etepa (147 km):

1. König (ČR) 3:54:17, 2. Acevedo (Kol.) -7, 3. Van Garderen (USA), 4. Rogers (Austr.) oba -12, 5. Frank (Švýc.) -23, 6. Busche (USA) -29.

8. etapa (129,9 km):

1. Sagan (SR) 3:04:07, 2. Schorn (Rak.), 3. Farrar (USA), 4. Meersman (Belg.), 5. Hanson (USA), 6. Hushovd (Nor.), ...48. König (ČR) všichni stejný čas.

Konečné pořadí: 1. Van Garderen (USA) 29:43:00, 2. Rogers (Austr.) -1:47, 3. Acevedo (Kol.) -3:26, 4. Frank (Švýc.) -3:32, 5. Meyer (Austr.) -3:33, 6. Busche (USA) -3:50, ...11. König -6:03.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.