ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

V singlech a deblech chtěli být lepší. V Račicích bude čtyřkajak opět pospolu

Velikost textu:
aktualizováno 13. 5. 2013 16:41

Praha - Sami závodníci chtěli víc, přesto první test rychlostních kanoistů v sezoně o víkendu na světovém poháru v Szegedu ukázal, že kajakáři jsou v dobré formě. Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba absolvovali individuální starty a poprvé od olympijských her se do jedné lodi při závodu posadí o víkendu, kdy světový pohár pokračuje v Račicích.

Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vlevo) v cíli závodu Světového poháru na 1000 metrů v maďarském Szegedu, v němž skončili druzí za domácí posádkou Mike, Vasbányai.
Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (vlevo) v cíli závodu Světového poháru na 1000 metrů v maďarském Szegedu, v němž skončili druzí za domácí posádkou Mike, Vasbányai.

Bronzoví olympijští medailisté se vystřídali na singlu i na deblu a s výjimkou Trefila se všichni dostali alespoň jednou do finále. Havel byl na pětistovce dokonce třetí. "Mě ty závody zklamaly, v rozjížďce jsem celou dobu vedl a pak nakonec jen o kousek nepostoupil," řekl na tiskové konferenci v Praze Trefil. A všichni ostatní se shodli, že to mohlo být ještě lepší.

Povedený víkend se líbil vedení reprezentačního týmu. "V Szegedu všichni potvrdili vysokou individuální výkonnost. Nasazení závodníků do jiných disciplín vychází z toho, aby si to vyzkoušeli, a podle toho se bude lépe určovat nominace na mistrovství světa i Evropy," řekl trenér Pavel Hottmar, který tým převzal po Martinu Doktorovi, nyní sportovním řediteli Českého olympijského výboru.

V tréninku jezdí kajakáři většinou individuálně, v jedné lodi seděli dosud všehovšudy třikrát. To prý ale vůbec nevadí. "Prioritní je v přípravě singl, až v závodní sezoně sedáme do společné posádky," vysvětlil zadák Štěrba. "Loď funguje dobře, časy ale nelze úplně srovnávat s minulou sezonou, je teprve její začátek," upozornil.

9 olympijských vítězů, 29 medailistů

První test bronzové olympijské posádky bude o víkendu v Račicích. "V Szegedu jsme si vzali přihlášky a přijede k nám devět olympijských vítězů a devětadvacet olympijských medailistů z Londýna," vypočítal Hottmar. "Prověrka bude důkladná, na základě výsledků z Račic uděláme nominaci na mistrovství Evropy v Portugalsku," řekl kouč.

"Sice v Račicích nebudou olympijští vítězové z Londýna, ale v Szegedu vyhráli Srbové, vznikají nové posádky a špička se promíchává," všiml si Štěrba. "Aspoň ty nové posádky otestujeme," dodal Havel, kterého v Račicích čeká také individuální start. "Ale čtyřkajak je priorita," ujistil.

Český svaz kanoistiky oslavuje v letošní sezoně 100 let od svého založení a rychlostní kanoisté i díky tomu budou v nejbližších letech pořádat vrcholné akce. Světový pohár se v Račicích bude konat i v příštím roce, v sezoně 2015 bude v České republice mistrovství Evropy a úspěch na diplomatickém poli znamená historicky první mistrovství světa v roce 2017 rovněž na kanálu v Račicích.

přehrát video
Bronzový čtyřkajak z Londýna se chystá na světový pohár v Račicích
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.