ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata
Giro d'Italia

Hromadný spurt čtvrté etapy nejlépe zvládl Battaglin

Velikost textu:
aktualizováno 7. 5. 2013 20:25

Serra San Bruno - Vítězství ve čtvrté etapě získal po hromadném spurtu v Serra San Bruno třiadvacetiletý Enrico Battaglin, růžový trikot lídra průběžného pořadí nicméně udržel jeho krajan Luca Paolini ze stáje Kaťuša. Ztratil naopak Bradley Wiggins, který v průběžném pořadí klesl až na šesté místo - je tedy tři vteřiny za Nibalim, svým hlavním rivalem.

Enrico Battaglin
Enrico Battaglin

V čele dnešní 246 km dlouhé etapy byl dlouho jiný italský cyklista Danilo Di Luca, kterému deset kilometrů před cílem vyšel spolu s Kolumbijcem Robinsonem Chalapudem samostatný únik. Peloton však za deštivého počasí dvojici v závěru dojel a v hromadném spurtu byl již nejrychlejší Battaglin před dalšími krajany Fabiem Fellinem a Giovannim Viscontim.

Vzdálený příbuzný vítěze Gira z roku 1981 Giovanniho Battaglina si díky vítězství připsal největší úspěch v kariéře. Dosavadním maximem jezdce stáje Bardiani Valvole, která na Giru startuje na divokou kartu, byl triumf v závodě Coppa Sabatini.

Enrico Battaglini:

"Déšť mi trochu vadil a nepříjemná byla i jízda po kostkách, protože kolo pěkně skákalo. Když jsem ale viděl, že ostatní za mnou trochu ztrácí, uvědomil jsem si, že bych mohl vyhrát."

Smolný závěr etapy naopak prožil jeden z hlavních favoritů na celkové prvenství Brit Bradley Wiggins. Vítěz loňské Tour de France před cílem upadl a nakonec dojel se ztrátou 17 vteřin. V průběžné klasifikaci se tak propadl z druhého místa na šesté s mankem 34 sekund na Paoliniho.

"Je to prostě závod, kdy musíte být pořád ve střehu, protože tvrdě vybojovaný náskok můžete chvilkovou nepozorností velmi rychle ztratit," řekl šéf Wigginsovy stáje Sky Dava Brailsford. "První týden je hlavně o tom, udržet se na dosah prvního místa. O vítězích a poražených se bude rozhodovat až potom v horách a časovkách," přidal.

4. etapa: Policastro Bussentino - Serra San Bruno (246 km):

1. Battaglin (It./Bardiani Valvole) 6:14:19, 2. Felline (It./Androni Giocattoli), 3. Visconti (It./Movistar), 4. Urán (Kol./Sky), 5. Jeannesson (Fr./FDJ), 6. Evans (Austr./BMC Racing), 7. Intxausti (Šp./Movistar), 8. Hesjedal (Kan./Garmin), 9. Kiserlovski (Chorv./RadioShack), 10. Paolini (It./Kaťuša) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Paolini 15:18:51, 2. Urán -17, 3. Intxausti -26, 4. Nibali (It./Astana) -31, 5. Hesjedal, 6. Wiggins (Brit./Sky) oba -34, 7. Caruso (It./Kaťuša) -36, 8. Henao (Kol./Sky) -37, 9. Santambrogio (It./Vini Fantini) -39, 10. Evans -42.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.