ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Judista Petřikov má po ME formu a získal bronz na Grand Slamu v Baku

Velikost textu:

Baku - Český judista Pavel Petřikov vybojoval bronz na jednom z pěti Grand Slamů v Baku a po necelém roce se dočkal medaile z velkého turnaje. Sedmý judista z nedávného budapešťského mistrovství Evropy naposledy vybojoval rovněž třetí místo loni v červnu na Světovém poháru v Lisabonu.

Pavel Petřikov
Pavel Petřikov

Ve váze do 60 kilogramů si šestadvacetiletý judista z Hradce Králové nejdříve poradil s Gruzíncem Margvelašvilim, ale následně ho porazil pozdější vítěz turnaje Dašdavaa z Mongolska. V opravných bojích si však Petřikov poradil s domácím Muškijevem a v souboji o třetí místo také s Turkem Kabou.

"S účastí v Baku jsem původně ani nepočítal, ale chtěl jsem využít dobrou formu, kterou jsem cítil minulý týden na mistrovství Evropy," uvedl Petřikov, olympionik z Pekingu a mistr Evropy do 23 let, jenž už má jistou účast na srpnovém MS v Riu.

Pavel Petřikov:

"Jsem šťastný, že se mi po několika pátých a sedmých místech na vrcholných turnajích v poslední době podařilo vybojovat medaili. Dneska jsem si medaili za svůj výkon zasloužil."

Do kategorie Grand Slamů patří jen pět turnajů ve světě: v Paříži, Baku, Moskvě, Tokiu a Riu de Janeiro. Judisté na nich můžou získat mnohem víc bodů než na běžných soutěžích Světového poháru. Petřikov se nyní ve světovém žebříčku posune na hranici elitní dvacítky.

V Baku se dnes představila i Tereza Patočková (do 63 kg), ale vypadla po prvním zápase se Slovinkou Vlorou Bedetiovou. V neděli nastoupí Jaromír Ježek, Jaromír Musil (oba do 81 kg) a Alexandr Jurečka (do 90 kg). Česká jednička a mistr Evropy Lukáš Krpálek v Baku nestartuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.