ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Sport slaví 60 let na televizních obrazovkách

Velikost textu:

Praha – Česká televize si připomíná šedesátileté výročí prvního vysílání. Jeho nedílnou součástí je od samých počátků i sport v jeho všech rozličných obdobách. Prvním sportem, který se na televizních obrazovkách na startu pravidelného vysílání 1. května 1953 objevil, byla cyklistika - první etapa tehdejšího Závodu míru.

přehrát video
Sport je 60 let na obrazovkách ČT

Větší roli ale pak hrály přímé přenosy. Už ten první byl, v roce 1955, ze sportu. Hokejisté Prahy tehdy porazili švédský Leksand a původně plánovaný experiment se osvědčil, i když málokdo věděl, do čeho jde. "Musíte pořád mluvit, ale jak, to nikdo neuměl říct," přibližuje začátky první sportovní komentátor ČT Vít Holubec.

I množství dalších televizních novinek se vyzkoušelo ve sportovním vysílání. Například první přímý přenos ze zahraničí, první barevný přímý přenos a prvenství měly v roce 1956 i Branky, body, vteřiny.

Od roku 2006 vysílá Česká televize i speciální sportovní program ČT sport. I po 60 letech dál plní nezastupitelnou roli pro celé sportovní hnutí u nás. "Česká televize dává největší prostor pro vysílání českého sportu. To je pro nás strašně důležité," říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.


Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.