ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Kanoistická sezona začíná zostra klíčovým nominačním bojem

Velikost textu:

Račice (Litoměřicko) - První ostrý start po olympijském medailovém úspěchu v Londýně čeká o víkendu rychlostní kanoisty Daniela Havla, Lukáše Trefila, Josefa Dostála a Jana Štěrbu. Na úvodních nominačních závodech v Račicích ale neusednou do čtyřkajaku, nýbrž každý pojede sám. V konkurenci ostatních kajakářů to šéftrenérovi reprezentace Pavlu Hottmarovi ukáže současnou formu i možnosti složení výstavní české reprezentační lodi pro letošní sezonu.

Posádka českého čtyřkajaku
Posádka českého čtyřkajaku

Pro rychlostní kanoisty může být račický závod klíčovým okamžikem pro letošní sezonu, neboť jde nejen o možnost dostat se do čtyřkajaku, ale také o šanci reprezentovat na světových pohárech, mistrovství světa a Evropy v jiných lodích. O nominace se pojede pouze v individuálních a párových disciplínách.

Připravena bojovat o nominaci je kompletní česká špička. Kromě bronzového olympijského čtyřkajaku pojedou také úřadující mistři Evropy a pátí z Londýna na deblkanoi Jaroslav Radoň a Filip Dvořák či medailista z loňského evropského šampionátu v Záhřebu Martin Fuksa. "Všichni členové obou olympijských posádek jsou v dobré formě, bude zajímavé sledovat jejich vzájemné souboje," řekl Hottmar.

Příprava na sezonu se rychlostním kanoistům vydařila. Bez zdravotních potíží se obešel i návrat české špičky ze soustředění v kalifornském teple do české zimy před pár týdny. "Už na dubnovém soustředění v Račicích předváděli někteří obdivuhodné výkony," podotkl Hottmar.

O víkendu se rozhodne také o nominaci pro závod světového poháru, který se v Račicích koná od 17. do 19. května a představit by se na něm měl rekordní počet 40 českých reprezentantů.

O týden dříve začne světový pohár v maďarském Szegedu. "Tam pojede zřejmě jen sedm závodníků, většinou účastníci olympijských her v Londýně, kteří potvrdí výkonnost na nominačních závodech v Račicích," doplnil Hottmar, který nechá kajakáře startovat v Szegedu v individuálních či párových disciplínách. "Členové K4 prokazují také individuálně výkonnost světové špičky, a proto je nasadíme na K1 a K2 podle toho, jak si vyjedou nominace v Račicích," dodal.

Termíny významných závodů v sezoně 2013

27. a 28. dubna – první nominační závody v Račicích

10. až 12. května – první závod SP v Szegedu

17. až 19. května – druhý závod SP v Račicích

1. a 2. června – druhé nominační závody v Račicích

14. až 16. června – ME v portugalském Montemor-O-Velho

27. až 30. června – ME juniorů do 18 a do 23 let v Poznani

10. až 15. července – Univerziáda v Kazani

18. až. 21. července – MČR v Račicích

1. až 4. srpna – MS juniorů do 18 a 23 let v kanadském Wellandu

29. srpna až 1. září – MS v Duisburgu

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.