ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Krpálek finišuje přípravu na maďarské ME

Velikost textu:

Praha - V Budapešti začalo mistrovství Evropy v judu a hned se představil Pavel Petřikov. V kategorii do 60 kilogramů obsadil sedmé místo. Hlavní hvězda české výpravy Lukáš Krpálek se bude o medaile prát v sobotu, a tak odjezd do Maďarska odložil až na dnešek.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek

Reprezentační trenér Petr Lacina odcestoval do Maďarska s předstihem, a tak si poslední trénink pro Lukáše Krpálka připravil jeho bratr Michal, který sebou nechal pro dobro staršího sourozence házet o zem.

"Už se mu to blíží, takže se nedá nic dělat, než to odpadat," řekl Michal Krpálek. Český judista se v poslední části přípravy zaměřil na rychlost s cílem, co nejvíc se vypotit. Do sobotního závodu totiž musí shodit pět kilogramů.

Maďarsko je zatím pro Krpálka zakleté, ještě nikdy tam nevybojoval žádnou medaili. Tím spíš bude spoléhat na sílu fanoušků. "Doufám, že mě povzbudí natolik, že mě dotáhnou k medaili. A pak to spolu případně oslavíme," přeje si Lukáš Krpálek.

přehrát video
Judista Krpálek se připravuje na ME   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.