ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Petřikov skončil na ME sedmý a má jistou účast na MS

Velikost textu:
aktualizováno 25. 4. 2013 18:14

Budapešť - Český judista Pavel Petřikov obsadil na mistrovství Evropy dělené sedmé místo ve váze do 60 kilogramů. Do boje o bronzovou medaili jej v Budapešti nepustila porážka v opravách s Izraelcem Arťomem Aršanským po minutě a půl na ipon. Pro Petřikova může být náplastí, že se v předstihu kvalifikoval na srpnový světový šampionát v Riu de Janeiru.

Pavel Petřikov
Pavel Petřikov

Šestadvacetiletý Petřikov svůj osmý evropský šampionát zahájil sebevědomě výhrami nad Slovincem Matjažem Trbovcem a Švýcarem Michaelem Itenem. Nejprve ve vyrovnaném boji triumfoval díky juku v samém závěru, další utkání po iponu ukončil před časovým limitem.

Do oprav jej poslal nezdar s Gruzíncem Amiranem Papinašvilim, který zvítězil po dvou získaných vazari. Definitivně královéhradeckého judistu zastavil Aršanskij, který už po 90 vteřinách zaútočil a dokázal získat ipon. Petřikov musel místo vysněné medaile vzít zavděk sedmým místem, stejně jako v letech 2008 a 2010.

Částečnou útěchou pro něj je fakt, že si v předstihu zajistil účast na srpnovém MS v Brazílii. "Je to dobré, ale já se dívám ještě trochu výš. Že mám zajištěný svět, z toho bych nedělal takovou vědu. Po dnešku jsem prostě zaříznutá husa a hotovo," dodal Petřikov a hořce se při tom smál.

Pavel Petřikov: "Sedmé místo z Evropy nevypadá špatně a zajistil jsem si tím i svět, což je ale asi jediné pozitivum. Sám na sebe jsem naštvaný. Mohl jsem tady dosáhnout na víc. S Izraelcem jsem udělal chybu, kterou nesmí udělat ani žák. Nechal jsem se uškrtit jako husa. Rozbalil jsem se a úplně se mu nabídl. Prostě strašná hloupost, která mě bude dlouho mrzet. Musím se smát tomu, jak jsem byl naivní."

Devatenáctiletý David Pulkrábek, debutant na velké akci, vypadl také ve váze do 60 kg hned v prvním kole po prohře se Švýcarem Ludovikem Chammartinem. V pátek se v Budapešti představí Jaromír Ježek s Jaromírem Musilem ve váze do 81 kg, v sobotu pak největší česká hvězda Lukáš Krpálek (do 100 kg), Michal Horák a také Alexandr Jurečka (oba do 90 kg).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.