ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Česká olympijská nadace podpořila další malé sportovce

Velikost textu:

Praha – Medailisté z her v Londýně a Vancouveru se sešli podruhé od založení projektu České olympijské nadace a rozdělili podporu dalším 70 malým sportovcům. Zároveň se potkali s dětmi, kterým Česká olympijská nadace už pomáhá plnit sny. Projekt podporuje děti ve věku 6–18 let, kterým ve sportování brání nedostatek peněz.

přehrát video
Česká olympijská nadace podporuje sociálně slabé děti

V Centru pohybové medicíny na pražském Chodově se sešli dva olympijští vítězové – prezident nadace Jan Železný a skifařka Mirka Knapková. Nechyběli stříbrný kajakář Vavřinec Hradilek, bronzový rychlostní kanoista Lukáš Trefil, běžec na lyžích Martin Koukal či snowboardkrosař Michal Novotný, spoluzakladatel Fondu sportovců, který bude nově spolupracovat i s Českou olympijskou nadací.

Nadaci v průběhu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě podpořila biatlonistka Veronika Vítková. Vystřílela jedenáct čistých položek a dětem přispěla celkem 3 300 Kč. Jejím příkladem se inspirovali i zástupci neolympijských sportů. Národní tým florbalistek věnuje nadaci za každý gól na prosincovém mistrovství světa tisíc korun. Nejlepší český šachista David Navara přispěje částkou 100,- Kč za každou partii, kterou do konce roku 2013 vyhraje.

Zdroj: olympic.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.