ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

O Skokový pohár je velký zájem, o víkendu vrcholí úvodní díl

Velikost textu:

Praha – O víkendu vrcholí úvodní díl Skokového poháru 2013. V Martinicích u Březnice se v rámci již 12. ročníku extraligového seriálu v parkurovém skákání schází nejlepší čeští jezdci. Několikanásobný finalista a obhájce prvenství v tomto areálu Jiří Hruška se utká se silnými konkurenty – například s Jiřím Skřivanem, jezdcem a prezidentem Asociace Českého skokového poháru, který skončil loni ve finále druhý pouze o šest desetin bodu. Seriál má celkem jedenáct zastávek po celé České republice a vyvrcholí v atraktivním finále, kde si na jednom parkuru čtyři jezdci mezi sebou vystřídají své koně.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

O účast v několikadenních podnicích je velký zájem, startují stovky soutěžících. "Jezdecký a parkurový sport zažívá v České republice boom, i díky medializaci. Také hraje roli, že v rámci Skokového poháru je možné startovat v amatérské túře, kdy je obtížnost nastavena do metru deseti a mohou se účastnit i 'hobbíci'," uvedla spolupořadatelka Skokového poháru Pavla Kudláčková.

V Martinicích se bude skákat v elitní kategorii na překážkách vysokých 145 centimetrů, což je o pět centimetrů výše než loni. Favoritem je opět Jiří Hruška s koněm Aristo-Z. "Aristo je výjimečný kůň. Teď působí i v plemenitbě, takže to má složité, ale vypořádává se s tím dobře," uvedl špičkový český jezdec.

přehrát video
Pavla Kudláčková a Jiří Hruška o Skokovém poháru 2013

Víkendový program vychází vstříc divákům. "Neděle, aby byla atraktivní pro diváky, aby mohli sledovat napínavý vývoj soutěží, omezili jsme počty soutěžících," vysvětlila Kudláčková.

Pohár také zahájil spolupráci s národním registrem pro transplantaci kostní dřeně. "Z každého startovného bude věnována desetikoruna do registru, což může v rámci každého kola činit až desetitisícikorunové částky," zdůraznila Kudláčková.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.