ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

McIlroyovi plán vyšel, v generálce na Masters skončil druhý

Velikost textu:

San Antonio - Po nevydařeném úvodu sezony si golfista Rory McIlroy zlepšil náladu na turnaji PGA Tour v San Antoniu, kam se přihlásil na poslední chvíli s cílem najít formu a vybojoval druhé místo. V generálce na Masters nestačil druhý hráč světového žebříčku jen na Skota Martina Lairda, který v posledním kole vyrovnal 63 údery rekord hřiště a vyhrál o dvě rány před McIlroyem.

Rory McIlroy
Rory McIlroy

I severoirský golfista předvedl nejlepší výkon v závěrečném dnu, kdy zahrál 66 ran, první vítězství v sezoně mu ale nakonec uniklo. "Splnil jsem si tu všechno, čeho jsem chtěl dosáhnout. Jsem naprosto spokojený. Půjdu do příštího týdne v dobré formě a s pořádným sebevědomím," liboval si před cestou do Augusty McIlroy, který musel kvůli dosavadním bídným výsledkům v sezoně přenechat první místo ve světovém žebříčku Američanovi Tigeru Woodsovi.

Třicetiletý Laird si připsal třetí vítězství na PGA Tour, za které obdržel prémii 1,116 milionu dolarů. Do posledního kola vstupoval ze sedmé příčky se ztrátou pěti ran na první místo, ale finiš mu vyšel dokonale.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.