ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Badmintonista Koukal organizuje tréninkovou skupinu z hráčů světové stovky

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2013 18:08

Praha - Badmintonista Petr Koukal s holandským trenérem Dickym Palyamou v Praze od letoška organizují tréninkovou skupinu složenou především z hráčů světové stovky, která by fungovala až do olympiády v Riu De Janeiru. Pro Koukala jsou tréninky s hráči, kteří jsou na tom výkonnostně podobně jako on, obrovskou motivací.

Petr Koukal
Petr Koukal

Trenér Dicky Palyama má hráčům co nabídnout, sám se prakticky celou hráčskou kariéru pohyboval mezi světovou dvacítkou. Petr Koukal začal pod jeho vedením trénovat už před olympiádou v Londýně a nyní tuto možnost nabízí i dalším hráčům.

"Kouzlo této spolupráce je v tom, že hráči mají zájem sami. Oni zavolají, protože někde zjistili nebo slyšeli, že tady Dicky trénuje," vysvětlila česká badmintonová jednička a 71. hráč světa Petr Koukal.

Projekt zatím nezískal podporu badmintonového svazu, a tak si hráči tréninky sami financují a jejich zájem není takový. Na trénink do areálu Hamr v Braníku ale dorazil rekordní počet zájemců, mimo jiných i Koukalův pronásledovatel ve světovém žebříčku, Dán Christian Lind Thomsen.

"Přivítal jsem šanci trénovat s hráči světové úrovně až do příštích olympijských her. Je to opravdu dobrý nápad," myslí si Thomsen. "Já si to strašně užívám, protože mám konečně možnost trénovat s někým, na koho se dotahuju nebo s kým hrajeme vyrovnaně, a ty tréninky mají obrovskou motivaci," dodal Koukal.

přehrát video
Badmintonista Koukal organizuje tréninkovou skupinu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.