ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Sázkovým kancelářím z EU se otevírají dveře do ČR

Velikost textu:
aktualizováno 1. 3. 2013 17:55

Praha – Resort financí ministra Miroslava Kalouska (TOP 09) hodlá vládě předložit návrh na legalizaci sázkových kanceláří ze zemí Evropské unie. Vláda by ho měla projednat příští středu. V ČR nyní zákon zakazuje zahraničním společnostem provozovat loterie a sázky, to se ale nelíbí Evropské komisi (EK). Normu považuje EK za diskriminační, odporující evropskému právu.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Kalouskovo ministerstvo s námitkami u Evropské komise neuspělo. Snažilo se obhájit stávající, respektive navrhovanou právní úpravu. "Všechny dosud použité argumenty byly EK shledány jako nedostatečné," píše ministerstvo v předkládací zprávě. Resort zároveň upozorňuje, že pokud se ČR chce vyhnout žalobě pro porušení Smlouvy o fungování Evropské unie, měl by parlament zákon přijmout nejpozději k Novému roku 2014.

Vedle zákazu provozovat zahraniční loterie v ČR neumožňuje zákon ani prodej losů z cizích zemí. Sázkové hry mohou provozovat jen společnosti se sídlem v ČR. Nelegální je také účast na sázení v zahraničí, při kterém jsou sázky placeny do zahraničí. Za porušení tohoto zákona může finanční úřad uložit pokutu až deset milionů korun. Sankce hrozí nejen provozovateli, ale i sázejícímu. Ten navíc může mít problémy i při vyplácení výher.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.