ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Jágr i Neumannová slaví narozeniny, starší Jágr pořád válí

Velikost textu:

Praha – Narozeniny 15. 2. slaví hned dvě velké postavy českého sportu. Nejlepšímu Evropanovi v historii NHL Jaromíru Jágrovi je již 41, čtyřicátiny pak slaví olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

přehrát video
Jágr a Neumannová slaví narozeniny ve stejný den

"Pro mě je to jen číslo, ale samozřejmě tím, že to začíná trošičku tím jiným číslem na začátku, je to spíš psychologický problém," okomentovala své jubileum Neumannová. Dvojnásobná mistryně světa a šestinásobná olympijská medailistka už dávno nezávodí, ale se svou kariérou se rozloučila stylově. Na olympijských hrách v Turíně si doběhla pro zlato v závodě na 30 km. "Pro mě ty roky po narození dcery ve světovém lyžování byly celkově nádherné a ráda na ně vzpomínám," prozradila lyžařka.

Ve stejný den má narozeniny i Jaromír Jágr. Ten je sice o jeden rok starší, ale na rozdíl od Neumannové je stále aktivní na nejvyšší úrovni vrcholového sportu a letos načal další sezonu v NHL. Jágrovi popřál k narozeninám i Teemu Selanne, a to i navzdory tomu, že ho kladenský odchovanec připravil o post nejlepšího evropského střelce v NHL. "Ať hraje tak dlouho, jak ho to baví. A hlavně ať je zdravý, to je jediné, co mu mohu popřát," řekl Selanne.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.