ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Stříbrný Hradilek vyhrál i druhou kanoistickou anketu

Velikost textu:
aktualizováno 11. 1. 2013 13:30

Praha - Stříbrný olympijský medailista Vavřinec Hradilek podle očekávání vyhrál anketu Nejlepší kanoista roku 2012, jejíž výsledky vyhlásily sekce vodního slalomu a rychlostní kanoistiky Českého svahu kanoistiky (ČSK). Hradilek ovládl za loňský rok i další anketu Kanoista roku 2012, již loni na začátku prosince vyhlašovali vodní slalomáři a sjezdaři na divoké vodě.

Vavřinec Hradilek při své finálové jízdě
Vavřinec Hradilek při své finálové jízdě

 "Vítězství ve svazové anketě si cením, protože se potvrdilo, že jsem měl dobrou sezonu a dosáhl výborného výsledku," říká Vavřinec Hradilek, který za pár dní odlétá na Nový Zéland a do Austrálie, kde se bude připravovat na novou sezonu. "Tam už mě nedostihne ten obrovský zájem a bude klid na trénink. Po cestě zpátky se ještě stavím v Dubaji, kde vybudovali nový kanál s divokou vodou. On je sice spíš koncipovaný pro raftaře, ale určitě jde o zajímavou lokalitu," dodává Hradilek.

Posádkou roku 2012 se stali bronzoví kajakáři z olympijského závodu na 1 000 metrů Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba. Titul Trenér roku patří Miroslavu Říhovi, který stál za Hradilkovým olympijským stříbrem. Mezi juniory zvítězila Karolína Galušková, juniorská vicemistryně světa ve vodním slalomu a mistryně republiky mezi ženami.

Představitelé Českého svazu kanoistů, kteří zastřešili i podobnou anketu v Olomouci, se po úspěšném vystoupení závodníků na OH v Londýně 2012 rozhodli uspořádat podobnou anketu v olympijských disciplínách také v Praze. Do ankety přispěli svými hlasy trenéři, funkcionáři a odborníci.

Za Hradilkem skončila v individuální kategorii další slalomářka Štěpánka Hilgertová, čtvrtá z Londýna. Třetí byl kanoista Stanislav Ježek, který na OH mezi brankami vybojoval páté místo.

"Dvě medaile našich závodníků v obou olympijských kanoistických disciplínách nás vyprovokovaly k tomu, abychom se vrátili k tradici společné ankety pro slalomáře a rychlostní kanoisty," vysvětlil konání druhé ankety předseda svazu Jaroslav Pollert.

přehrát video
Hradilek se radoval z dalšího ocenění
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.