ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Giro d'Italia

Stáj Kaťuša ani Bárta divokou kartu nedostali

Velikost textu:

Milán - Ruská stáj Kaťuša nedostala divokou kartu k účasti na cyklistickém Giru d'Italia. Tým vloni druhého Joaquima Rodrígueze, který v prosinci nezískal od UCI licenci WorldTour opravňující k automatickému startu na nejprestižnějších závodech, pořadatelé nezahrnuli mezi čtveřici pozvaných. Účast na divokou kartu si na Giru nezopakuje německý tým Netapp s českými jezdci Leopoldem Königem a Janem Bártou, který rovněž s žádostí neuspěl.

Jan Bárta
Jan Bárta

Organizátoři slavného etapového závodu, který se pojede od 4. do 26. května, dali tentokrát přednost italským týmům Androni Giocattoli, Bardiani Valvole-CSF Inox, Vini Fantini a jihoamerické stáji Colombia. Osmnáctka týmů s licencí WorldTour má start jistý.

Kaťuša se v prosinci proti neudělení licence odvolala ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu CAS. Stáj neuspěla u vedení UCI se svou žádostí přesto, že skončila v týmovém hodnocení za rok 2012 druhá a její španělský lídr dokonce žebříček WorldTour ovládl.

Tým údajně doplatil na množství dopingových případů svých jezdců. Rodríguez už oznámil, že pokud Kaťuša licenci u arbitráže nezíská, odejde jinam.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.