Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína

Přesné kopy na YouTube vynesly Norovi zkoušku v týmu NFL

Velikost textu:

San Diego - Čtyřminutové video na YouTube možná vynese norskému mladíkovi angažmá v zámořské lize amerického fotbalu NFL. Díky přesným a ekvilibristickým kopům, které na záznamu předvádí, si Havarda Ruglanda pozvalo na zkoušku do San Diega vedení New York Jets. Zájem o sedmadvacetiletého Nora, jehož kousky zhlédlo na YouTube přes 600 tisíc lidí, projevily také tři týmy amerických univerzit.

Kopající Havard Rugland
Kopající Havard Rugland

"Šlo to dobře," řekl Rugland o zkoušce v Jets norské stanici NRK. "Samozřejmě člověk je tady trochu víc pod tlakem, ale byl jsem v klidu," uvedl Nor, který americký fotbal nikdy nehrál.

Na videu předvádí kopy na brány z 50 a 60 yardů, ale také dokáže trefit míčem basketbalový koš, přihrát ho kamarádovi jedoucímu v autě, na skateboardu či stojícímu na mostě.

"Havard má jako kopáč neuvěřitelný talent," řekl trenér kopáčů Michael Husted. "Má v noze dělo. Když bude pracovat na technice, může patřit v NFL k nejlepším," uvedl Husted, jenž hrál v NFL devět sezon.

Rugland by mohl jít ve stopách krajana Jana Steneruda, jenž působil v zámořské soutěži 19 sezon. Vysloužil si místo v Síni slávy, kam se prosadil jako jeden z pouhých tří kopáčů.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.