ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana
Chat s osobností

Chtěl bych si zkusit Závod míru, prozradil Kulhavý

Velikost textu:

Praha – Mezi vrcholy londýnské olympiády, a to nejen z pohledu českých fanoušků, patřil finiš závodu bikerů. Ve strhujícím závěru předjel Jaroslav Kulhavý Švýcara Nina Schurtera a získal zlatou medaili. "Byl to největší zážitek v mé kariéře. Nedá se popsat, co to znamená," řekl v chatu s diváky. A popsal i plány do budoucna, podle kterých by rád zkusil silniční závody. Zatím ale budou hrát prim kola horská.

Jaroslav Kulhavý při chatu
Jaroslav Kulhavý při chatu

O tom, zda a kdy Kulhavý osedlá silniční kola, se nemálo debatovalo. Olympijský úspěch však zatím podpořil horská kola. "Jestli se mi naskytne možnost zkusit silnici, každopádně toho využiju. Ale během dalších dvou, spíše čtyř let budou prioritou horská kola. Kdyby byla šance obnovení Závodu míru, asi bych byl první, který by to chtěl zkusit a na závod se připravit," přiznal zlatý medailista.

Kulhavý dělá svému sportu vynikající reklamu, která by mohla napomoci k výchově nových talentů. "Po mnoha letech by se mohl rýsovat můj nástupce už v podobě Ondřeje Cinka, který je momentálně nejlepší v kategorii pod 23 let. Každopádně se uvidí, jak se mu povede přestup do elitní kategorie, který je nejtěžší."

Jaroslav Kulhavý
Jaroslav Kulhavý

Cyklistice v poslední době škodí velké množství dopingových kauz, kterým se nevyhnuli ani ti nejznámější jezdci. "Myslím, že oproti silniční cyklistice byly biky minimálně v minulosti relativně čistý sport bez nějakých velkých dopingových kauz. Samozřejmě tím pádem to vrhá odlišný obraz veřejnosti a situace je nyní úplně jiná než na silnici, kde se provalila kauza Armstronga. Vrhá to negativní stín na silniční cyklistiku," mrzí Kulhavého.

Zazněl i poněkud zajímavý dotaz – co se děje s Kulhavého vyřazenými bicykly. "Vyřazená kola, když mají za sebou úspěch, se vrací do fabriky Specialized, kde jdou do muzea. Když ne, tak zůstávají mně. Dá se říct, že s nimi můžu naložit, jak chci," prozradil brzy osmadvacetiletý biker.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.