ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Zeď slávy s podpisy olympioniků se vydražila za milion

Velikost textu:

Praha - Za rekordní částku jeden milion korun byla vydražena Zeď slávy z Českého domu, na kterou se během olympijských her v Londýně podepisovali úspěšní čeští sportovci. Týdenní dražbu vyhrála společnost Kapsch ČR. Výtěžek připadne České olympijské nadaci, která bude pomáhat mladým sportovcům ze sociálně slabých rodin nebo sociálních ústavů.

přehrát video
Zeď slávy vydražena za milion

"Jsem moc rád, že se vydražila tak vysoká částka. Chtěl bych společnosti Kapsch ČR moc poděkovat. Je skvělé, že se našla firma, která pochopila, že sportovcům jde o dobrou věc," uvedl prezident nadace Jan Železný. "Takové důvěry si vážím a slibuju, že za získané peníze dáme co nejdříve možnost sportovat prvním dětem, které si to zatím nemohly dovolit," prohlásil trojnásobný olympijský šampion v hodu oštěpem.

Česká olympijská nadace přispívá mladým sportovcům na vybavení, kroužky či soustředění. O podporu lze žádat na tomto webu.

Na Zeď slávy se podepsali olympijští vítězové Barbora Špotáková či David Svoboda, ale také hokejista Jaromír Jágr, legendární tyčkař Sergej Bubka, prezident Václav Klaus a další významní návštěvníci Českého domu. Firma Kapsch hodlá cennou relikvii vystavit v reprezentačních prostorách svého sídla v Praze.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.