Erbenová devátá při obhajobě bronzu v terénním triatlonu

Maui (USA) - Helena Erbenová obsadila při obhajobě bronzu z mistrovství světa v terénním triatlonu deváté místo. Na ostrově Maui na Havaji dokončila závod s distancemi 1,5 km plavání, 30,4 km jízdy na horském kole a 9,5 km běhu v terénu se ztrátou bezmála 20 minut na vítěznou Američanku Lesley Patersonovou z USA. Ta zopakovala loňský triumf.

Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Erbenová se v červenci stala mistryní Evropy, na vrcholný závod sezony ale nebyla připravena podle svých představ. Kvůli potížím se zády měla tréninkové manko, navíc nedlouho před odletem do USA brala kvůli nemoci antibiotika. "Běhat už sice můžu, ale cítím velké bolesti," uvedla Erbenová.

Závod mužů vyhrál stříbrný triatlonista z olympijských her Javier Gómez ze Španělska, nejlepší z Čechů Jan Kubíček doběhl dvacátý.