ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Woods v Atlantě pokazil druhé kolo, do čela se dostal Furyk

Velikost textu:

Atlanta - Americký golfista Tiger Woods pokazil druhé kolo finále play-off FedExCupu a v pořadí Tour Championship v Atlantě klesl z prvního na dělené dvanácté místo. Do čela se po skvělých 64 ranách a celkovém skóre sedmi ran pod par hřiště v East Lake vyšvihl jeho krajan Jim Furyk.

Rory McIlroy
Rory McIlroy

První hráč světa Rory McIlroy ze Severního Irska zahrál 68, na sedmém místě ztrácí na Furyka čtyři údery. Celkově by mu to stačilo na premiérový triumf ve FedExCupu a zisk bonusu ve výši deseti milionů dolarů. Woods ve druhém kole chyboval, často byl po první ráně v problémech. Jednou hrál těžkou ránu zpoza stromu a míč se odrazil od střechy stanu ke greenu. Číslo třiasedmdesát je Woodsovo třetí nejhorší kolo v kariéře v Atlantě.

"Nebylo to dobré, ale pořád mám o víkendu šanci," neztrácel Woods naději. Dvaačtyřicetiletý Furyk měl skvělých prvních deset jamek, na nichž zahrál sedmkrát birdie. Závěr sice lehce pokazil, ale šest ran pod par byl nejlepší výsledek dne a znamená průběžné vedení. "Hrál jsem, myslím, docela solidně a mám skvělou náladu," smál se Furyk, který na PGA nevyhrál turnaj už dva roky.

McIlroy předvedl na pětiparové patnáctce eagle, zahrál jamku dvě rány pod par, a přidal jedno birdie a jedno bogey. Dohromady je tři rány pod par a pořád vede průběžné pořadí FedExCupu. "Musím myslet na turnaj, na nic jiného. Koncentruji se na hru do poslední jamky, do poslední minuty a snad to vyjde," řekl. Na druhém místě je Angličan Justin Rose o ránu zpět za Furykem. O třetí pozici se dělí vítěz Masters Bubba Watson s dalším Američanem Bo Van Peltem.

přehrát video
PGA Tour 2012
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.