ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

26 českých stolních tenistů vstoupilo v Olomouci do kvalifikace World Tour

Velikost textu:

Olomouc – Světová série nejlepších stolních tenistů už je v Olomouci v plném proudu. Hned několik českých hráčů už má své první kvalifikační zápasy za sebou. Někteří brzy naskočí přímo do hlavní soutěže.

Stolní tenis
Stolní tenis

Aneta Kučerová nastoupila proti Bělorusce Baravokové a svůj zápas rozehrála velmi dobře. Po vzájemném oťukávání přišla koncovka prvního setu, která patřila české hráčce. Druhá a třetí sada byly opět velmi vyrovnané, ale nakonec se z jejich zisku radovala Baravoková. Ve čtvrtém dějství předváděla Aneta Kučerová útočnou hru a vyplatilo se. Česká hráčka chytla rytmus a srovnala na 2:2. Ve vyrovnané hře se pokračovalo i nadále. Nakonec rozhodoval až sedmý set, ten ale patřil Bělorusce a Aneta Kučerová tak podlehla Katsiaryně Baravokové 3:4.

Nejmladší účastnicí je v Olomouci Kristýna Štefcová. Česká hráčka si na vrcholný ženský stolní tenis teprve zvyká. "Za ženy je to první můj velký turnaj, ale jsem zvyklá na mezinárodní turnaje v juniorských kategoriích a v kadetech," prozradila Štefcová.

Na Would Tour ukázala, že se nebojí, a dokonce se jí povedl vstup do zápasu s Japonkou Yuko Fujiovou, když ovládla první set nad 11:8. Pak už ale u stolu vládla japonská stolní tenistka, která se nyní nachází na 157. místě v žebříčku. "První set jsem vyhrála, to jsem hrála úplně super. Ani jsem to nečekala, ale pak si japonská hráčka zvykla a změnila taktiku. Já jsem nehrála špatně, ale nakonec to nedopadlo,“ dodala 498. hráčka světového žebříčku. "Jsem ale hodně ráda, že si tu mohu zahrát."

S velkým přehledem vstoupil do turnaje Lubomír Jančařík. V česko-slovenském souboji zdolal Kristiana Kobese 4:0. "Známe se dobře z extraligy. Z počátku jsem byl křečovitý, nemohl jsem se dostat do tempa, ale pak už to bylo dobré. Ten poslední set mi seděl," řekl Jančařík. Jako klíčový se v tomto zápase ukázal druhý set, který získal v dramatické koncovce Jančařík 13:11. "Hodně důležitý byl určitě druhý set, kdy jsem obracel. To si myslím, že ho zlomilo."

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.