ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Micka může dosáhnout velkých úspěchů, říká o plavci trenérka

Velikost textu:

Praha - Jan Micka má sport jako zdroj zábavy. Talentovaný český plavec v 17 letech pokořil na patnáctistovce národní rekord starý 34 let a neztratil se ani olympijských hrách. Že se nejednalo o náhodu, dokázal i na mistrovství světa v Kanadě ziskem bronzové medaile.

přehrát video
Micka, nejmladší olympionik

Micka se dnes vrátil s bronzem ze závodu na sedm a půl kilometrů domů, sezona pro něj skončila. Za výkonnostním skokem stojí velká dřina. "Je velmi svědomitý a v tréninku poctivý," říká jeho trenérka Jaroslava Passerová.

Velkou motivací do další práce je pro sedmnáctiletého plavce i účast na olympijských hrách. Čtyřiadvacáté místo bylo pro něj úspěchem, chování některých hvězd však zklamáním. "Já jsem v olympijské vesnici Michaela Phelpse nepotkal, já ho potkal jen na bazéně, a když jsem ho požádal o fotku a autogram, tak mi nevyhověl," postěžoval si.

V Londýně Jan Micka sbíral jako nejmladší člen výpravy především zkušenosti, na další hry už by mohl jet v pozici české plavecké jedničky. "Pokud Honza vydrží zdravotně a tréninkově, tak může za čtyři roky dosáhnout velkých úspěchů," doufá Passerová.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.