ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Woods se v polovině PGA Championship dělí o vedení

Velikost textu:

Kiawah Island - Americký golfista Tiger Woods může v polovině PGA Championship pomýšlet na patnácté vítězství na turnaji kategorie major. Po dvou kolech se aktuální světová dvojka dělí s výsledkem 140 ran o vedení s Vijayem Singhem z Fidži a Švédem Carlem Petterssonem, který byl jediným lídrem po prvním kole.

Tiger Woods
Tiger Woods

Woods mohl být i v samostatném vedení, ale na poslední, čtyřparové jamce zahrál bogey. S výsledkem 71 ran (jednu pod par) přesto dosáhl druhého nejlepšího skóre. Suverénem dne v extrémně větrných podmínkách byl ale Singh se součtem o dvě rány lepším.

"Já jsem moc spokojený, že jsem byl v těchto podmínkách schopen zahrát pod par. To byl cíl, protože par nebo lepší výsledek dnes znamenal skvělé skóre," řekl Woods, který na PGA Championship usiluje o páté vítězství. Za vedoucím triem následuje trojice Britů. Jedinou ránu ztrácí Angličan Ian Poulter, o dvě zpět jsou světová trojka Rory McIlroy ze Severního Irska a Velšan Jamie Donaldson.

Cutem neprošli například čtvrtý hráč světa Lee Westwood či vítěz druhého majoru sezony US Open Webb Simpson, který sice zahrál solidních 72 ran, ale na záchranu po prvním pokaženém dnu (79) mu to nestačilo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.