ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Česká posádka na německém mistrovství katamaránů obhájila bronz

Velikost textu:

Achensee (Rakousko) - Českým jachtařům Davidovi Křížkovi a Zdeňkovi Adamovi se na mezinárodním mistrovství Německa katamaránů podařilo obhájit třetí místo. Třídu Tornado, kde startovalo 34 lodí včetně tří českých posádek, ovládly dvě lodě s rakouskými posádkami. Závod se paradoxně odjel právě v této sousední zemi, na jezeře Achensee.

Jachtaři Křížek a Adam
Jachtaři Křížek a Adam

"Byl to neuvěřitelný závod plný velkých taktických soubojů, ze kterých jsme většinou vycházeli vítězně. Soupeře náš výsledek, vzhledem k nulové zkušenosti s místním revírem, velmi překvapil," prohlásil po závodě spokojený Křížek. "Od začátku jsme to pojali hodně pohodově. Loď jela výborně a dařilo se nám se Zdeňkem dobře komunikovat strategii závodu," doplnil.

V rozjížďkách se zprvu u českých závodníků projevila neznalost terénu rakouského jezera, kde jeli vůbec poprvé. Výsledkem pro ně bylo až jedenácté místo. Po zmapování revíru už ale jezdili znamenitě a do nedělního finále prošli ze třetího místa.

Ve finálové jízdě, která začínala za proměnlivých povětrnostních podmínek, Křížek s Adamem odstartovali dobře, ale zůstali na levé straně kurzu ve slabším větru. To znamenalo dojezd na dvanácté příčce k návětrné bóji. Těsně před cílovou čárou, kde probíhala velká bitva o pozice, se naší posádce podařilo soupeře ve velké rychlosti nadjet a Češi prudkým odpadnutím prolétli doslova setrvačností cílem na třetím místě, což nakonec bylo i jejich výsledné umístění.

Mistrovství Německa v jachtingu
Mistrovství Německa v jachtingu

Na mistrovství Německa celkem závodily tři české posádky. Kromě bronzového CK FISCHER přijela také posádka ve složení Zdeněk Pavliš a Jiří Pavliš (PREFA Hubenov) a duo František Němec – Jana Němcová (Magic Marine). Ty v závodě skončily na desátém, respektive třicátém čtvrtém místě.

Nechyběli ale ani zkušení z Německa, Rakouska a zejména ze Švýcarska. "Hodně favoritů zde propadlo. Byl to parádní trénink před zářijovým mistrovstvím světa, které se pojede na Lago di Garda v Itálii," dodal David Křížek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.