ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Čáslavská uspořádala vlastní olympiádu - pro japonské děti

Velikost textu:

Praha – Zatímco celá planeta s napětím sleduje olympiádu v Londýně, jedna z našich nejslavnějších reprezentantek uspořádala své vlastní hry. Sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská pro japonské děti, které se u nás zotavují po katastrofální vlně tsunami, zorganizovala soutěže v neobvyklých disciplínách. Juniorského zápolení se nakonec účastnily také děti z českých dětských domovů.

Sportovní den pro japonské děti
Sportovní den pro japonské děti

Věra Čáslavská, která před dvěma měsíci oslavila 70. narozeniny, se už chystá, jak podpoří své kolegy reprezentanty přímo v dějišti letošní olympiády. "Ve středu odlétám do Londýna, takže půjdu na Báru Špotákovou a na všechny," plánuje. Už nyní je s výsledky české výpravy spokojená. "Jsem ráda, že už se ty medaile začaly tak nějak kutálet," podotkla legendární gymnastka, která byla poslední dny podle svých slov "přilepená na televizoru".

Ani to Čáslavskou neodradilo od toho, aby svůj čas věnovala japonským dětem z oblastí postižených vlnou tsunami. Právě k Japonsku, kde na hrách v Tokiu v roce 1964 získala tři zlaté medaile, má česká sportovkyně hluboký vztah.

přehrát video
Dětská olympiáda s Věrou Čáslavskou

Juniorský olympijský den se konal již podruhé, první "ročník" proběhl na jaře. "V dubnu letošního roku jsme sem pozvali 30 japonských dětí a udělali jim takový čtrnáctidenní ozdravný pobyt. Moc se jim to líbilo, takže nyní přijela druhá skupinka, opět třicet dětí," vysvětlila Čáslavská.

Sportovní den pro japonské děti
Sportovní den pro japonské děti

Malé Japonce nyní doplnili kluci a holky z českých dětských domovů. Ti v soutěžích dominovali zejména v hodu medicinbalem, naopak asijští sportovci byli skvělí se švihadlem. Vedle Čáslavské byl dalším patronem zápolení olympijský vítěz Robert Změlík, který se snaží vrátit českým dětem radost ze sportu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.