ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

British Open vede před finále Scott, Woods ztrácí pět ran

Velikost textu:

Lytham - Australan Adam Scott se po třetím kole vrátil do čela golfového British Open. Do závěrečného hracího dne půjde s komfortním náskokem čtyř úderů na pátečního lídra Brandta Snedekera z USA a Graemea McDowella ze Severního Irska. O další ránu zpět je na čtvrtém místě Tiger Woods.

Adam Scott
Adam Scott

Třináctý hráč světového žebříčku Scott má velkou šanci na první triumf na turnaji major v kariéře, k dosavadním výkonům 64 a 67 dnes přidal 68 ran. Snedeker tentokrát potřeboval k absolvování hřiště o plných pět úderů víc. Zatím své nejhorší kolo odehrál i Woods, který si připsal alespoň par (70) po pokaženém začátku, při kterém zahrál na první a třetí jamce bogey. Pod normu hřiště se tak vedle Scotta dostal v každém z hracích dnů už jen McDowell, vítěz US Open z roku 2010.

První letošní eso, zásah jamky na jeden úder, na British Open zaznamenal Anirban Lahiri. Indický golfista předvedl "hole in one" na tříparové devítce. "Fantastické! Už tak je pro mě tenhle turnaj obrovská zkušenost a po tomhle je to ještě lepší," zářil pětadvacetiletý Lahiri, který hraje British Open poprvé a před finále je na děleném osmnáctém místě.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.