ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Zemřel sportovní komentátor Vladimír Vácha

Velikost textu:
aktualizováno 17. 7. 2012 13:45

Praha - Ve věku 82 let zemřel v pondělí sportovní televizní a rozhlasový komentátor Vladimír Vácha, který se zaměřoval především na hokej. Váchův pohřeb se uskuteční v pondělí 23. července od 11:00 v krematoriu v Praze-Strašnicích.

přehrát video
Zemřel Vladimír Vácha

Vácha začal v rozhlase pracovat v roce 1953, od 60. let působil v Československé televizi (ČST). Komentoval i památné zápasy Československo - Sovětský svaz na mistrovství světa ve Švédsku v roce 1969. Po nich však nesměl na obrazovku, protože byl po vítězství obviněn z podněcování nepokojů u fanoušků ve svých reportážích.

Po odchodu ze sportovní redakce pracoval v ČST jako zaměstnanec garáží. Pak působil jako sekretář ve fotbalové Slavii. Po roce 1989 se opět mohl vrátit k novinářskému řemeslu a stal se vedoucím sportovní redakce Radiožurnálu.

V 90. letech byl Vácha zvolen generálním sekretářem Klubu sportovních novinářů ČR a v rámci KSN i mezinárodní organizace sportovních novinářů AIPS se po dlouhé roky zasloužil o činnost klubu i výraznější zapojení českých sportovních novinářů do celosvětového dění.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.