ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Peloton na Tour čeká nejdelší etapa

Velikost textu:

Saint-Jean-de-Maurienne – Po včerejší královské horské etapě čeká cyklisty na Tour de France další pořádná šichta. Dvanáctá etapa z Saint-Jean-de-Maurienne do Annonay Davézieux měří dlouhých 226 kilometrů a je vůbec nejdelší v letošním 99. ročníku slavného závodu. Ve žlutém trikotu se na trať vydá Bradley Wiggins, který ve čtvrteční etapě zvýšil své vedení na 2:05 minuty před týmovým kolegou Christopherem Froomem a 2:23 minuty před nejbližším konkurentem Vincenzem Nibalim. Přímý přenos 12. etapy sledujte na ČT4 a našem webu od 11:00.

Tour de France
Tour de France

Už v první polovině trati čekají na jezdce dvě prudká stoupání a dvě vrchařské prémie první kategorie na shodně 1 188 metrů vysoké vrcholky Grand Cucheron a Granier. Druhá polovina je však v zásadě rovinatá.

12. etapa tak dává prostor jak dlouhému úniku - zejména pro jezdce, kteří včera nejeli na vítězství a trochu odpočívali – tak k souboji sprinterů. Záleží na tom, zda si před pelotonem dokáže případná skupinka uprchlíků vypracovat v horách dostatečný náskok a zda týmy dokážou převézt své sprintery přes vrcholky v pelotonu.

Adepti na žlutý trikot se patrně budou vzájemně hlídat a podle předpokladů by měli dojet pospolu. Ve včerejší etapě výrazně ztratil v posledním stoupání obhájce prvenství Cadel Evans, Wiggins mu odskočil o více jak další minutu. V dnešní etapě se ale dá očekávat, že jezdci na čele celkového pořadí se vzájemně uhlídají.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.