ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Štybar vyhrál ve spurtu třetí etapu závodu Kolem Polska

Velikost textu:
aktualizováno 12. 7. 2012 21:25

Těšín (Polsko) - Český cyklista Zdeněk Štybar vyhrál v hromadném spurtu třetí etapu závodu Kolem Polska s cílem v Těšíně. Dvojnásobný mistr světa v cyklokrosu si připsal své druhé letošní vítězství na silnici po triumfu v jedné z etap na květnovém závodu Čtyři dny v Dunkerque.

Zdeněk Štybar v dresu stáje Quick Step
Zdeněk Štybar v dresu stáje Quick Step

Štybar měl v etapě speciální motivaci, neboť vedla blízko českých hranic a v závěru dokonce zavedla peloton krátce i na území Českého Těšína. Člen týmu Omega Pharma-QuickStep se nejprve pokusil o úspěch v úniku, v němž byl i se svým krajanem Romanem Kreuzigerem, a když byli několik kilometrů před cílem dostiženi, soustředil se na spurt.

V něm elitní cyklokrosař, jenž se chce prosadit i na silnici, útočil zhruba ze sedmého místa. V rovince na kostkách se protáhl dopředu a po závěrečné zatáčce už mohl zvednout ruce na znamení triumfu.

"Bylo to strašně těžké. Čekal jsem na správný moment k útoku a jsem rád, že mi to vyšlo právě v téhle etapě. Vždyť to bylo vlastně doma. Cítil jsem, jak mě lidi kolem trati povzbuzují. Byla to nádhera," uvedl na svém webu Štybar, který chválil týmového kolegu Mattea Trentina. "Dovezl nás s Kwiatkowským na ideální pozici před posledním kilometrem po kostkách. Já věděl, že musím být v poslední zatáčce vpředu, a urval jsem to," radoval se šestadvacetiletý cyklista z prvního vítězství v závodě elitní kategorie WorldTour. "Je to další důležitý krok v mojí kariéře a určitě mi to dodá sebevědomí," poznamenal.

Průběžné vedení si udržel Ital Moreno Moser, Štybar si díky bonifikaci polepšil na 29. pozici. Kreuziger, který v závěru zvolnil, je celkově na 78. příčce. Závod, který je zařazen do elitní kategorie WorldTour, trvá do pondělí.

Výsledky cyklistického závodu Kolem Polska

1. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick-Step) 5:01:51,

2. Gavazzi (It./Astana),

3. Modolo (It./Colnago),

4. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step),

5. Moser (It./ Liquigas),

6. Nocentini (It./AG2R) všichni stejný čas,

...86. Kreuziger (ČR/Astana) -1:49.

Průběžné pořadí: 1. Moser 15:24:31, 2. Kwiatkowski -4, 3. Boom (Niz./Rabobank) -6, 4. Wegmann (Něm./Garmin) -7, 5. Henao (Kol./Sky), 6. Nocentini oba -12, ...29. Štybar -1:09, 78. Kreuziger -8:55.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.