ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Armstrongovi právníci podali přepracovanou žalobu na USADA

Velikost textu:

Austin (USA) - Právníci Lance Armstronga podali podle očekávání přepracovanou druhou verzi žaloby na Americkou antidopingovou agenturu (USADA). Sedminásobný vítěz Tour de France se snaží soudním procesem zabránit vyšetřování svého údajného dopingu z doby aktivní kariéry, z něhož ho USADA před měsícem obvinila.

Lance Armstrong
Lance Armstrong

Armstrong podal u soudu v Austinu v pondělí první žalobu, kterou soudce po sedmi hodinách zamítl. Odůvodnil to tím, že údaje v ní obsažené slouží pouze k tomu, aby čtyřicetiletý cyklista získal na svou stranu veřejnost.

Druhá verze je dramaticky zestručněna z 80 stránek na pětadvacet, nicméně její hlavní body zůstávají stejné. Armstrongovi právníci tvrdí, že USADA svými aktivitami poškozuje jeho ústavní práva a nemá pravomoci obviňovat a případně ho i sankcionovat.

Armstrong požádal soud, aby o druhé žalobě rozhodl nejpozději do sobotního odpoledne. Tehdy končí lhůta, během níž se musí k obvinění USADA vyjádřit. Pokud to neudělá, hrozí mu doživotní distanc a ztráta několika titulů z Tour.

Slavný americký cyklista navzdory častým spekulacím doping popírá, přičemž argumentuje především tím, že nikdy během kariéry neměl pozitivní test. V jeho neprospěch už nicméně vypovídali jeho bývalí kolegové z týmu US Postal George Hincapie, David Zabriskie, Christian Vande Velde, Levi Leipheimer a Jonathan Vaughters. V úterý navíc USADA doživotně distancovala bývalé členy stáje, lékaře Luise Garcíu del Morala, lékařského konzultanta Michela Ferrariho a maséra Josého Martího.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.