ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Cyklistu Di Gregoria zadržela během volného dne Tour policie

Velikost textu:
aktualizováno 10. 7. 2012 15:53

Macon (Francie) - Při policejní razii během volného dne na Tour de France v hotelu stáje Cofidis v Bourg-en-Bresse byl zadržen francouzský cyklista Rémy Di Gregorio a dva nejmenovaní muži. Vyšetřování údajně probíhá už rok a zadržení jsou v podezření z nelegálního obchodu s dopingovými látkami.

Rémy Di Gregorio
Rémy Di Gregorio

Stáj vítěze etapy z loňského závodu Paříž-Nice Di Gregoria suspendovala a propustí ho, pokud se prokáže jeho vina. "Právě jsme se dozvěděli, že jeden z našich jezdců možná zkusil užít zakázané látky, aby zlepšil svůj výkon. Di Gregorio je proto provizorně suspendován," uvedl tým ve svém prohlášení.

Cofidis měl problémy se zakázanými látkami už v minulosti. V roce 2007 měl po jedenácté etapě Tour de France pozitivní nález na testosteron Ital Cristian Moreni. Stáj tehdy ze závodu odstoupila a jezdec posléze dostal dvouletý distanc.

O tři roky dřív policejní razie odhalila v sídle Cofidisu mužské hormony a krevní doping EPO. Bývalý fyzioterapeut stáje Bogdan Madejak byl za účast v aféře poslán na rok do vězení, dalších sedm obviněných dostalo podmíněné tresty od tří do šesti měsíců.

Sankcím naopak unikli cyklisté Brit David Millar s Italem Massimilianem Lellim, protože se nepodařilo prokázat, že se dopingových prohřešků dopustili na francouzském území. Nespadali tedy pod francouzskou jurisdikci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.