ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Soud Armstrongovu žalobu zamítl, bude dál vyšetřován kvůli dopingu

Velikost textu:

New York – Velmi rychle a razantně zamítl americký federální soud žalobu Lance Armstronga proti Americké antidopingové agentuře (USADA), kterou podal bývalý cyklista v pondělí a doufal, že se mu tak podaří zastavit vyšetřování jeho osoby v kauze údajného dopingu. Podle soudce Sama Sparkse ale nebyla žaloba opodstatněná a sedminásobný vítěz Tour de France chtěl jejím prostřednictvím pouze získat veřejnost na svou stranu. Armstrong však může žalobu přepracovat a znovu podat.

Lance Armstrong
Lance Armstrong

"Tento soud nevyjde vstříc Armstrongově touze po publicitě, očerňování a prospěchářství pročítáním osmdesáti - z větší části zbytečných - stránek, které obsahují mizivé množství informací souvisejících s jeho případem," řekl soudce Sam Sparks. Možnost další žaloby však soudce nezpochybnil a dal Armstrongovi možnost ji přepracovat. "Dobře jsem slyšel, co soudce Sparks říkal. Nic to nemění na podstatě věci, jen musíme náš postoj formulovat přesněji," reagoval cyklistův právník Tim Herman.

Armstrong chtěl žalobou zastavit vyšetřování USADA, která čtyřicetiletého Američana začátkem července obvinila, že během úspěšné kariéry užíval zakázané látky. Armstrong tvrdí, že je nevinný, vyšetřování navíc považuje za osobní mstu výkonného ředitele USADA Travise Tygarta.

Vítěz Tour z let 1999 až 2005 sice nikdy neměl pozitivní test, v jeho neprospěch však údajně vypovídali krajané a bývalí kolegové ze stáje US Postal George Hincapie, David Zabriskie, Christian Vande Velde a Levi Leipheimer. Všichni se prý přiznali k dopingu, stejně jako šéf týmu Garmin Jonathan Vaughters, jenž byl také na konci 90. let Armstrongovým kolegou. Kromě Armstronga obvinila USADA také jeho bývalého týmového šéfa Johana Bruyneela, lékaře a další členy stáje z dlouholetého praktikování dopingu a obchodu se zakázanými látkami.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.