ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Sáblíková by se mohla dát na profesionální cyklistiku

Velikost textu:
aktualizováno 9. 7. 2012 20:09

Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková sice svůj premiérový cyklistiký etapový závod na kole nedokončila, přesto svými výkony na Tour de Feminin v Krásné Lípě minulý týden zaujala. Dvojnásobné olympijské vítězce nabídl účast na svém soustředění nizozemský profesionální tým Dolmans Boels.

Martina Sáblíková na Tour de Feminin
Martina Sáblíková na Tour de Feminin

"Martina se nám v úvodních dvou etapách opravdu velmi líbila. Chceme ji proto pozvat k nám na soustředění a otestovat ji," řekl manažer stáje Thijs Rondhuis. "Zaujalo je, jak Martina v pelotonu pracovala. Dostali jsme nabídku na čtyřdenní kemp od 27. července. S tím, že nám poskytnou veškerý materiál a vybavení," řekl trenér Sáblíkové Petr Novák. Pokud se rychlobruslařka osvědčí, není později vyloučen ani její start v dresu nizozemské stáje na vybraných závodech.

Soustředění by se mělo konat na tratích zářijového mistrovství světa, kde by Sáblíková mohla startovat. Na nedávném republikovém šampionátu skončila pětadvacetiletá závodnice druhá v časovce a třetí v závodu s hromadným startem. Z minulých dvou let má z obou disciplín domácí tituly.

Na Tour de Feminin se Sáblíková ukázala v první etapě při dlouhém úniku tří cyklistek. O den později vyhrála dvě vrchařské prémie. V časovce obsadila 15. místo. Ze závodu odstoupila před čtvrtou etapou, protože po dešti nechtěla riskovat zranění před startem rychlobruslařské přípravy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.