ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Travní lyžař Němec vyhrál slalom SP v Předkláštěří

Velikost textu:

Tišnov - Český travní lyžař Jan Němec vyhrál slalom v závodě Světového poháru v Předklášteří u Tišnova a udržel si vedení v průběžné klasifikaci. V obřím slalomu obsadil Němec třetí místo se ztrátou 18 setin sekundy na vítězného Eduorda Fraua. Z českých lyžařů se už na domácí trati nikdo jiný nedostal na stupně vítězů. Pátá místa obsadili Martin Štěpánek ve slalomu a Magdalena Kotyzová v obřím slalomu.

přehrát video
SP v travním lyžování

Na hrbolaté trati byl zejména závod ve slalomu hodně náročný a Němec, který si připsal 69. vítězství ve Světovém poháru, v něm potvrdil své kvality. "Byl to asi nejtěžší závod sezony. Projevilo se to i na častých pádech. O to větší radost mám z vítězství, kterého jsem dosáhl na kopci, kde jsem začínal kariéru," uvedl po závodě Němec, který získal rozhodující náskok sedmi desetin sekundy na druhého v cíli Itala Fraua hned v úvodním kole.

Právě druhé kolo, které postavil švýcarský trenér Clemens Caderas s nájezdem ve velké rychlosti do branky na hraně svahu, dělalo lyžařům problémy. Němec dosáhl nejrychlejšího času i v této části závodu. Naopak zklamání z výsledku neskrýval Štěpánek. "Terén byl hodně tvrdý a hrbolatý. Zejména ve druhém kole jsem hodně chyboval a připravil se při těsných rozestupech o lepší výsledek," poznamenal Štěpánek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.