ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Marušková ladí formu na střelnici doma v paneláku

Velikost textu:

Praha - Jednou z největších českých medailových nadějí pro olympijské hry v Londýně je střelkyně Lenka Marušková. Stříbrná medailistka z Atén si stále drží výbornou formu, ale nic neponechává náhodě, a tak si střílí i doma.

přehrát video
Domácí střelnice

Doma je Lenka Marušková v normálním modřanském panelovém domě. Co ale u sebe v bytě provádí, to už tak normální není. Skrz celý byt si postavila malou soukromou střelnici. "Když jsme sháněli nový byt, tak jsme ho sháněli s pásmem v ruce, protože jsme potřebovali dráhu deseti metrů pro mou vzduchovou pistoli. A podařilo se nám to. Takže z domova trénuju na elektronický terč," popisuje Marušková.

Střílet si doma z kuchyně do ložnice může být i poměrně nebezpečná záliba. Kdo by také chtěl schytat kulku cestou na záchod. "Protože je potřeba v každém zaměstnání dodržovat bezpečnost práce, tak tady mám gumu, abych nezastřelila například manžela nebo někoho jiného," popisuje své improvizované zábrany střelkyně.

Marušková je na svou domácí střelnici náležitě pyšná, a tak se ní s radostí pochlubila. "Tady na normálním žehlícím prkně mám druhou část svého elektronického terče, připravenou zbraň, tlumiče, střelecké brýle, všechno jako při závodě," libuje si české olympionička.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.