ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Pětibojaři Dianová a Svoboda mají evropský bronz ve štafetě

Velikost textu:

Sofia - Čeští moderní pětibojaři Natálie Dianová a David Svoboda získali na mistrovství Evropy v Sofii bronz v soutěži smíšených štafet. Přidali tak další medailový úspěch k sobotnímu třetímu místu družstva mužů. Zvítězili běloruští manželé Anastasija a Mihail Prokopenkovi před Laurou Asadauskaiteovou a Justinasem Kinderisem z Litvy.

David Svoboda
David Svoboda

Český pár se k medaili blížil postupně, po úvodním šermu byl mezi jedenácti štafetami šestý. "U Natálky šerm neproběhl optimálně, ale s těmi závodnicemi, které budou startovat v Londýně, šermovala vyrovnaně, což je dobrý signál pro olympiádu," uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera.

Druhý čas v plavání posunul Dianovou a Svobodu na čtvrté místo, které čistou jízdou a vítězstvím v parkuru vylepšili až na druhou příčku. Před poslední kombinovanou disciplínou, během a střelbou z laserové pistole, chybělo Čechům ke zlatu 19 sekund.

Natálie Dianová
Natálie Dianová

Ztrátu sice dokázali snížit na deset sekund, ale nakonec doběhli třetí za finišmany běloruské a litevské štafety. "Jsem spokojený, protože tady bylo pět nejlepších smíšených štafet na světě a bronz se prostě počítá," řekl Kučera.

Vyzdvihl zejména Svobodův výkon. "David závodil moc hezky, dosáhl v mužích nejlepšího individuálního výkonu a je vidět, že směrem k olympiádě jdeme správným směrem. Natálka měla kromě šermu ještě mírné nedostatky ve střelbě, ale není to nic zásadního," dodal Kučera.

V pondělí se na ME uskuteční závod tříčlenných ženských štafet, Česko v něm budou reprezentovat Dianová, Lenka Bilková a Barbora Kodedová. V úterý pak program šampionátu završí štafety mužů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.