ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Tour de France

Osmou etapu Tour vyhrál po úniku domácí mladík Pinot

Velikost textu:
aktualizováno 8. 7. 2012 19:41

Porrentruy - Nejmladší jezdec v pelotonu Tour de France domácí talent Thibaut Pinot vyhrál osmou etapu s dojezdem do Porrentruy ve Švýcarsku. Největšího úspěchu kariéry se dočkal po samostatném úniku v posledních 16 kilometrech. "Tento den si budu pamatovat po celý život. Ještě ale nejsem úplně schopen vstřebat, co se to vlastně stalo," prohlásil po závodě Pinot. Žlutý trikot pro lídra závodu udržel Brit Bradley Wiggins, který dojel se ztrátou 26 vteřin čtvrtý.

Thibaut Pinot
Thibaut Pinot

Ve 154 kilometrů dlouhé etapě se sedmi stoupáními dlouho útočil na prvenství Švéd Fredrik Kessiakoff, který měl v čele už tříminutový náskok. Postupně ho ale začala stahovat především francouzská dvojice Tony Gallopin a Pinot.

Definitivní rozhodnutí přišlo na posledním stoupání 17 kilometrů před cílem, když především dvaadvacetiletý Pinot ukázal velké množství sil. Přes tuhnoucího Kessiakoffa se v kopci přehnal a pustil se do samostatného úniku.

Za ním se sice pustila silná skupinka včetně lídra Wigginse, ale Pinot už svůj náskok uhájil a stáji FDJ zajistil první etapové vítězství od roku 2010. Druhý dojel Australan Cadel Evans, který drží desetivteřinovou ztrátu na Wigginse, třetí místo připadlo Gallopinovi.

Olympijský vítěz Sánchez po těžkém pádu odstoupil

Španěl Samuel Sánchez měl v průběhu etapy vážný pád, který ho s největší pravděpodobností připraví o možnost obhajovat na olympijských hrách v Londýně zlatou medaili ze závodu s hromadným startem z Pekingu.

Člen týmu Euskatel se uhodil do hlavy a utrpěl zranění obou paží. Sánchez při nehodě, k níž došlo v rychlosti kolem 100 km/h, krátce ztratil vědomí. Po pádu byl na silnici ošetřován několik minut a nakonec byl odnesen na nosítkách.

Lékař Tour Florence Pommerie uvedl, že si Sánchez zlomil pravou ruku a zranil levé rameno. "Máme podezření na vykloubené nebo zlomené rameno. V bezvědomí byl několik sekund pravděpodobně kvůli bolesti," uvedl Pommerie.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.