ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Český zástupce Junek vyhrál letošní finále WSOP

Velikost textu:

Las Vegas - Letošní finále Světové série (WSOP) v pokeru v americkém Las Vegas vyhrál vůbec poprvé v historii turnaje český zástupce Tomáš Junek. Kromě velmi ceněného zlatého náramku pro vítěze si odnáší přes 661 tisíc dolarů. Do finále postoupil Junek společně s dalším hráčem českého původu Tomášem Trampotou, kterého organizátoři evidují jako Američana, a to z první a druhé pozice. I Junek se podle portálu pokerman.cz několikrát ocitl na pokraji vyřazení, ale nakonec rozhodující střety ustál.

Poker
Poker

Vítězství ve finále Světové série (WSOP) je nejvyšší metou hráčů pokeru. Koná se od roku 1970 a šampion se může těšit na velké finanční obnosy, které mohou překonat i odměny pro vítěze tenisového grandslamu či golfového turnaje major.

Loni v listopadu ve finále Světové série v Las Vegas skončil na druhém místě Čech Martin Staszko, který získal zhruba 98 milionů korun, což je zdaleka nejvyšší česká výhra v této hře.

Rekordní výše dosáhla odměna v roce 2006, kdy si Američan Jamie Gold odnesl 12 milionů dolarů (247 milionů korun). Rekordmany jsou i jeho krajané Stu Ungar a Johnny Moss se třemi celkovými triumfy.

Od konce 90. let se těžiště pokerových bitev postupně přesouvá na internet. Z internetových turnajů s nízkým startovným pak nejúspěšnější hráči mohou proniknout až do samotného živého finále WSOP.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.