ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Boxer Pacquiao prý prohrál s Bradleyem neprávem, zápas by se mohl opakovat

Velikost textu:

Manila – Kontroverzní rozhodnutí sudích se snaží zvrátit boxerská asociace WBO. Podle ní prohrál Manny Pacquiao nedávný zápas o titul s mistra světa s Američanem Timothym Bradleyem neprávem. WBO však nedisponuje právem výsledek zvrátit, může však dojít k opakování duelu.

Manny Pacquiao vs. Timothy Bradley
Manny Pacquiao vs. Timothy Bradley

Představitelé WBO společně s pěti mezinárodními rozhodčími zhlédli na videu záznam titulového zápasu welterové váhy z 9. června a rozhodli, že vítězem měl být vyhlášen Pacquiao. Na tom se prý shodli všichni jednomyslně. Jenže organizace WBO nemá právo zvrátit původní výsledek, pouze doporučit a schválit opakovaný duel. Takže Bradleymu každopádně nečekané vítězství zůstane.

Hned po vyhlášení vítěze v Las Vegas výsledku věřil málokdo. Podle statistiky televizní stanice HBO uštědřil Pacquiao soupeři 253 úderů, zatímco Bradley rozdal jen 159 ran. Pro Pacquiaa to byla první porážka po více než sedmi letech a teprve čtvrtá v jubilejním 60. utkání.

Americký boxer kontroverzně vyhrál na body a výsledek vzbudil podle představitelů WBO pochyby. Dva sudí se přiklonili na stranu Bradleyho v poměru 115:113, třetí stejným poměrem přisoudil výhru favorizovanému Filipínci.

Pacquiao se nechal slyšet, že by dal přednost opakovanému souboji, než aby se Bradley vzdal kontroverzní výhry sám. "Lidé by si mohli myslet, že jsem nějaký uzurpátor," řekl filipínský boxer, který jako první v historii získal titul světového šampiona v osmi různých váhových kategoriích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.