58. Rally Šumava Klatovy

Z vítězství na Players se radoval poprvé v kariéře Kuchar

Ponte Vedra Beach (USA) – Jedno z nejvýznamnějších vítězství, na něž lze dosáhnout v americké golfové túře PGA, pro sebe získal Američan Matt Kuchar. Turnaj Players Championship, který je označován za pátý major, vyhrál poprvé v kariéře s výsledkem třináct ran pod par hřiště. V Ponte Vedra Beach na Floridě zvítězil o dva údery před čtveřicí pronásledovatelů. O druhé místo za Kucharem se tak podělili jeho krajané Zach Johnson, Rickie Fowler a Ben Curtis a skvěle finišující Skot Martin Laird, který vedl po prvním kole.

Matt Kuchar v Ponte Vedra Beach na Floridě a zvítězil o dva údery
zdroj: ČTK/AP autor: John Raoux

Třiatřicetiletý Kuchar, letos třetí z Masters, získal svůj čtvrtý titul na PGA Tour a prémii 1,7 milionu dolarů. "Hrát proti špičkovým soupeřům a vyjít z toho jako vítěz je úžasný, skoro magický pocit," řekl Kuchar, když oslavoval triumf se syny v náručí.

Z Kuchara vyrostl jeden z nejvyrovnanějších golfistů světa. "Dříve jsem chtěl končit mezi třemi nejlepšími jako Tiger Woods, ale pak jsem chtěl být stabilní jako Steve Stricker a myslím, že mi to docela jde," usmál se

Před finálovým kolem vedl Američa Kevin Na, ale poslední den nezvládl psychicky, udělal šest bogey a klesl na dělené sedmé místo. Výborně naopak zahrál Angličan Luke Donald, poslední osmnáctku obešel se skóre 66 ran a byl šestý.

Světovou jedničkou zůstal Rory McIlroy ze Severního Irska, i když neprošel cutem a obsadil až dělené 107. místo. Bývalý první hráč světa Tiger Woods z USA do finálových sice kol prošel, ale skončil čtyřicátý.

Golfový turnaj Players Championship v americkém Ponte Vedra Beach (dotace 9,5 milionu dolarů, par 72):

1. Kuchar (USA) 275 (68+68+69+70), 2. Laird (Skot.) 277 (65+73+72+67), Z. Johnson 277 (70+66+73+68), Fowler 277 (72+69+66+70) a Curtis (všichni USA) 277 (68+71+70+68), 6. Donald (Angl.) 279 (72+69+72+66).