ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Moderní pětibojař Svoboda se podívá na olympijské hry do Londýna

Velikost textu:

Řím - David Svoboda obsadil 9. místo na mistrovství světa v Římě a zajistil si tak účast na olympijských hrách v Londýně. Michal Michalík doběhl na 25. místě. Mistrem světa se stal Rus Aleksander Lesun.

Moderní pětibojař David Svoboda
Moderní pětibojař David Svoboda

Ve finále světového šampionátu se David Svoboda stále zlepšoval. Sen o pozvánce do Londýna se nakonec splnil. Po dvou šestnáctých místech v šermu a plavání byl dvanáctý. Postavení si vylepšil při parkúru, kde jen jednou chyboval a obsadil tak šesté místo.

V závěrečné kombinované části tříkilometrového běhu a střelby z laserové pistole dosáhl na sedmou příčku, ta ho udržela na deváté pozici. V Římě byla k dispozici tři postupová místa do Londýna. Stejně jako z loňského mistrovství světa, tak i z toho letošního měli zajištěn postup medailisté. Ti už ale kvalifikovaní byli, a tak místo po posunech patří i českému závodníkovi.

David Svoboda
David Svoboda

"První úkol letošní sezony jsem splnil," uvedl Svoboda pro webové stránky Českého svazu moderního pětiboje a doplnil: "Už se nemusím starat o body a bát se, jestli se do Londýna dostanu přes redukovaný žebříček. Teď už mám klid a mohu se rozmýšlet, jestli poletím na finále Světového poháru do Číny nebo ne." Se svým finálovým výkonem ani výsledkem nebyl pětibojař Dukly Praha zcela spokojen. "Mám na víc, ale nevyšla mi střelba," hodnotil Svoboda, který vystoupení v Římě popsal slovním spojením: "Pocit dobře vykonané práce s velkými rezervami."

O další postupová místa se mohou moderní pětibojaři poprat ve finále Světového poháru, který se uskuteční v čínském Chengdu.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.