ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

První dostih Trojkoruny nečekaně vyhrál Mystic Swing

Velikost textu:

Praha - Triumfem loňského suveréna českých dvouletých koní Mystic Swinga v sedle s žokejem Milanem Zatloukalem skončila Velká jarní cena, první dostih tuzemské klasické Trojkoruny. Mystic Swing, který po minulém nevýrazném výkonu nepatřil mezi favority, v závěru mílové trati v Praze-Chuchli udolal Glorious Eagla a připsal si životní vítězství. 

Velká jarní cena
Velká jarní cena

Zatloukal navázal na loňské vítězství v Jarní ceně klisen a získal další klasický triumf. Za Glorious Eaglem skončil na třetím místě nečekaně Almond Magic, čtvrtým místem se prezentoval slovenský host Atack a nejlepší pětici uzavřel favorizovaný Hyacint.

Vítězný Mystic Swing, svěřenec trenéra Eduarda Kotába, v loňském roce dominoval dvouletým koním v Česku i na Slovensku, letos ale zatím nepředvedl nic výrazného.

"Měli jsme ideální průběh dostihu. Seděl jsem tak, abych koni před závěrem ulevil, a na pokyn se přesunul do čela, přesně jak jsme potřebovali," pochvaloval si Zatloukal. "I když jsem si to nemyslel, po dnešním dostihu bych řekl, že tenhle kůň může myslet i na derby," dodal.

přehrát video
Velká jarní cena
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.